Телефонът е винаги с мен и сега, където и да се намирам получавам известие от openHAB, че някой е позвънил и чака пред вратата. А ако ме няма вкъщи става ясно часа и датата на последното позвъняване.
При поредно прекъсване на захранването вкъщи, батерията на нoтбука и двата UPS автоматично превключват на аварийно захранване и едновременно полита съобщение за конфуза
Това не е пилот. Това е Вадим. Той не е щатски шериф. Той е евреин. Без много думи го убедих да бъде модел, с уверението, че развиваме художественото направление ташизъм. Понятието не е удачно и аз го подметнах, но то закова Вадим на мига, да приеме офертата без резерви. В тази снимка запечатах тъй дълго търсения отговор "Поглед в бъдещето". В ръката си държи алуминиево витло от безпилотен разузнавателен самолет, производство на моите ръце. Медалът за храброст на моя пилот е маген давид брихат ха есек (щит на Давид, благославящ бизнеса). Обикновено стои пред офиса на всеки бизнесмен или управител. След снимките го закачихме обратно на стената.
Козметика
Вадим вложи всичката своя артистичност и неоткрит талант за модел. На пръв поглед има всичко нужно идеята да получи душа, но издиша технически, заради любителския фотоапарат. Силна дисторсия, отблясък от светкавицата, заслепени детайли, ниска резкост. Това ме накара да подложа снимката на козметична операция. От себе си аз съм доволен при този резултат. Нека обаче не спираме до тук. Наблизо има урок за начинаещи фотошопери как да превърнем цветна снимка в черно бяла.
По удобен начин изрязох Вадим и го вкарах в импровизирана сцена. Това ме подтикна да видя как би изглеждала снимката състарена и се получи този урок.
Стъпка 1
Добавяме корегиращ слой Channel Mixer. Порядъкът на числата подсказва реда на вашите стъпки. В появилия се филтър оставяме нещата по подразбиране, единствено активираме кутийка Monochrome. По този начин обезветяваме Вадим.
Стъпка 2
Добавяме нов корегиращ слой Levels. Toй се надстройва автоматично над слой Channel Mixer. В появилия се филтър плъзгаме двата крайна плъзгача към средата на вкус. По този начин затъмняваме Вадим.
Стъпка 3
Добавяме нов и последен корегиращ слой Photo Flter. Toй се надстройва автоматично над слой Levels. В появилия се филтър плъзгаме плъзгача на Density до 50% стийност. При активна позиция Color кликаме по пиктограмата на палитрата и тя ни отвежда в нов прозорец (виж следващата долу снимка). В кутийката за цвят напишете значение ac7a33. Потвърдете с ОК. По този начин ще придадем жълтеникав отенък на състарената фотография. Готово. Три бързи и лесни стъпки.
Стъпка 4
Вид трик е да се сканират плоски неща, вместо да се снимат и аз прибягвам до това. Този начин избягва отблясъци на светквицата, възможност за макро, дисторсия, перспектива, и прочие недостатъци при заснемане с камера. Сканирам с разрешение 300dpi и съхранявам в формат *.psd. По този начин може да извадите стари ваши черно-бели снимки и да ги сканирате, заради рамката. Тя е готова и истинска. Ако пазите ъгли за фотоалбуми - също сканирайте. Така ще дадем завършен вид на снимката.
Показаната долу снимка послужи за рамка, а ъгъла размножих четири пъти, като завъртях с свобода трансформация в всеки един ъгъл на фотографията.
Резултат
За финал реших да поднеса малък подарък на читателите на моя блог. Предлагам незаключен psd файл на предложения урок, за да погледнете отвътре как стоят нещата.
Този блог е реинкарнация на първите ми опити за споделяне в нета. На времето започнах с къси разкази на преживяното. После се обезсмисли и превърнах блога си в системно радио. Пиша единствено неща, които карат душата ми да живее: openHAB, Ubuntu, Споделено и т.н. Това е моето системно радио, разбирате ли? Моята вълна и вие сте на нея сега.
0 Response to "Състаряване на снимка"
Публикуване на коментар